محصولات ما

 

کامبوچای ارگانیک (تحت لیسانس شرکت فولکل آلمان)

یکی از انواع نوشیدنی­های فراسودمند، نوشیدنی­های پروبیوتیکی هستند که کامبوچا از آن دسته است. شرکت آراسپ نوشیدنی مغذی و پروبیوتیک کامبوچا را برای اولین ­بار در منطقه به­صورت ارگانیک (فاقد هرگونه افزودنی­های شیمیایی) و تحت لیسانس آلمان با برند Froods  تولید می نماید. آراسپ کشت ارگانیک کامبوچا (Kombucha Culture) را به­صورت مستمر از آلمان وارد می­کند. سایر مواد اولیه­ ی لازم از قبیل چای سبز، چای سیاه و شکر قهوه­ ای نیز عاری از هر گونه سموم شیمیایی، تغییرات ژنتیکی و سایر ترکیبات غیرمجاز و ناسالم که در تولید محصولات ارگانیک جایگاهی ندارند می­ باشد. چای سبز و سیاه ارگانیک مصرف­ شده در این نوشیدنی بر اساس استانداردهای جهانی ارگانیک، تولید گردیده و فاقد هرگونه رنگ و اسانس شیمیایی است.این نوشیدنی گواهی و نشان استاندارد ملی ارگانیک ایران (۱۱۰۰۰-INSO) را دارا می­باشد.

 تاریخچۀ کامبوچا

نوشیدنی تخمیری کامبوچا طی سالیان اخیر شهرت و محبوبیت بسیاری در میان طرفداران و دوستداران تغذیه ی سالم در سراسر جهان پیدا کرده و و این محبوبیت در کشور ما نیز رو به افزایش است. محققین بر سر تاریخچه و منشاء اصلی پدید آمدن این نوشیدنی باستانی معجزه گر اتفاق نظر ندارند. اغلب بر این باورند که کامبوچا حدود ۲۰۶ یا ۲۲۱ سال قبل از میلاد مسیح، اولین بار در منچوری، منطقه ای در شمال کشور چین، پدید آمده است و سپس از راه خطوط بازرگانی به ژاپن، کره و سپس به هند و روسیه انتقال یافته و در آن جا عمومیت پیدا کرده است. عده ای دیگر معتقدند که کامبوچا اولین بار در گارساک، منطقه ای واقع در کشور روسیه پدید آمده است.
در اوایل دهه ی بیست میلادی یک محقق ژاپنی به نام دکتر پان پِن (Dr. Pan Pen) طی تحقیقاتی که در مورد ساکنین منطقه کوهستانی قفقاز انجام داد به این نتیجه رسید که یکی از دلایل اصلی رسیدن میانگین عمر مردم این منطقه به بالای ۱۱۰ سال به غیر از شرایط اقلیمی و ژنتیکی، استفاده ی مدام آن ها از نوشیدنی کامبوچا است. مردم این منطقه، کامبوچا را به عنوان نوشیدنی سنتی خود، در تمام طول عمر مورد استفاده قرار داده و می دهند. نتایج این تحقیق در مورد ساکنین مناطق روستایی سیبری مانند باکوتایا در اوکراین، تبت و اسپانیا با میانگین بالای ۱۱۰ سال طول عمر نیز صدق می کرد. جالب این که مردم این مناطق با برخی از بیماری ها از قبیل سل، سوء هاضمه و سرطان ناآشنا بوده و هستند.(۱)  دکتر پان پن ژاپنی با توجه به مصاحباتی که با ساکنین این مناطق انجام داده، بسیاری از خواص درمانی کامبوچا که امروزه محققین دیگر نیز از آن نام می برند را در گزارشات خود ذکر کرده است.(۲)
به طور کل می توان گفت که مهاجرین آسیا و اروپای شرقی، قارچ کامبوچا را به غربی ها شناساندند. قبل از جنگ جهانی دوم استفاده از آن از جمله در ژاپن، هند، روسیه و آلمان بسیار رواج پیدا کرده بود، ولی در زمان جنگ به دلیل کمبود چای و شکر (محیط کشت کامبوچا) از رواج افتاد. در سال های۱۹۶۰ و۱۹۷۰ کامبوچا دوباره به عنوان پادزهری در برابر عادات غلط تغذیه به شهرت رسید. رسانه های غربی بر اساس تحقیقات تعدادی از محققین موضوع را مطرح کردند. از آن جمله، تحقیقات جامع دکتر رودلف اسکلنر، فارغ التحصیل طب از دانشگاه پراگ، توجه خیلی رسانه ها را به خود جلب کرده بود. او قارچ کامبوچا را برای اولین بار در صومعه ای دید و طی جنگ جهانی دوم به کشت این قارچ پرداخت و تحقیقات علمی خود را بر اساس آن انجام داد. در سال های۱۹۶۰، تحقیقات خود را در نشریات علمی منتشر کرد که نتیجه ی آن افزایش آگاهی درباره ی خواص درمانی و تقویتی کامبوچا بود. دکتر اسکلنر، کامبوچا را برای درمان بیماری های دیابت، فشار خون بالا و اختلالات گوارشی و دفع و همچنین روماتیسم و نقرس، با موفقیت تمام بکار برد. سپس زمینۀ کاری خود را بر درمان سرطان متمرکز و کامبوچا را در این برنامه گنجاند. روش های درمانی او چنان با توفیق همراه بود که پیروی پزشکان دیگر را به همراه داشت. امروزه این نوشیدنی سالم و طبیعی در اروپا و آمریکا بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد و حتی انجمن هایی برای استفاده کنندگان از این نوشیدنی تأسیس شده‌ است.

 

 

این نوشیدنی به نام های مختلف شناخته می شود. در زبان های گوناگون نام هایی دیگر نیز چون گل روسی، ژله ی روسی، قارچ روسی، قارچ ژاپنی، اسفنج ژاپنی، مادر روسی و قارچ شراب هندی برای آن بکار رفته است. قارچ خارق العاده، قارچ جادویی، قارچ قهرمان، قارچ طول عمر و ژله ی نقرس از جمله دیگر نام های آن به شمار می آید. در فرانسه، نام “اکسیر طول عمر” به آن داده شده است که قطعاً به خاطر تأثیری است که بر مصرف کنندگان داشته است. گونتر فرانک، محقق آلمانی در اثر خود به ۷۰ الی ۸۰ نام در زبان های مختلف برای کامبوچا اشاره می کند.(۳)

به طور کل نام کامبوچا احساس تندرستی را القا می کند و به عنوان درمان زیادی از بیماری ها شناخته می شود. در رابطه با نام گذاری کامبوچا نیز نظریات مختلفی وجود دارد. برخی می گویند پزشکی محلی در کشور کره می زیسته که نامش “کومبو” بوده و برای درمان امپراتور ژاپن (ایکیو) از یک نوشیدنی معجزه گر استفاده نموده که ژاپنی ها ـ شاید به دلیل این که این نوشیدنی طعم و رنگی شبیه چای داشته ـ نام پزشک کره ای را با “چا”  ترکیب نموده اند و این نوشیدنی را کامبوچا نامیده اند. از آن زمان به بعد این نوشیدنی به عنوان یک داروی معجزه گر مورد توجه قرار گرفته و به آن لقب داروی عمر ابدی (اکسیر جوانی) داده بودند. این دارو به عنوان یکی از نوشیدنی‌های اصلی جنگجویان سامورایی نیز یاد شده است.
از طرفی دیگر در برخی از مناطق سواحل کشور ژاپن گیاهی به نام کومبو از اعماق دریا می روید، که مردم ژاپن برگ های این گیاه را مانند چای دم نموده و می نوشند. کومبو به معنی “خزه ی قهوه ای” است و ممکن است به دلیل شباهت رنگی که با نوشیدنی کامبوچا دارد، ژاپنی ها کلمه “کومبو” را با “چا” به معنی چای ترکیب نموده اند و نام کامبوچا را برگزیده اند. به هر حال این نوشیدنی با مزایای بیشماری که در بخش خواص درمانی کامبوچا شرح می گردد موجبات سلامتی افراد زیادی را فراهم کرده است.


(1) Harald W. Tietze; Kombucha – The Miracle Fungus, 1996, p 8

(2) Günther W. Frank; Kombucha, p. 135

(3) Günther W. Frank; Kombucha – Das Teepilz-Getränk, 18. Edition, 2014, p. 111-113

 

 کامبوچا چیست ؟

نام های متعددی به کامبوچا و شربتی که از آن تهیه می شود نسبت داده اند و جالب این که در ترکیب اغلب این نام ها از کلمه ی قارچ استفاده شده است، در حالی که آن چه در حقیقت ما در اختیار داریم یک قارچ نیست، بلکه یک توده ی همزیست از تعدادی باکتری و مخمر با شیوه ی پرورشی مخصوص است که شکلی شبیه قارچ (یک صفحه ی صاف، مسطح و لزج) دارد. این قارچ ابتدا به صورت ورقه ی نازکی به روی سطح محلول قرار می گیرد و سپس با هر فرآیند تخمیر یک لایه ی جدید به روی این صفحه ایجاد می شود و ضخیم تر می شود. فرآیند تخمیر به مدت ۷ الی ۱۴ روز طول می کشد.

 

 

باکتری ها و مخمرهای فعال در کامبوچا  در تعادل بخشی به سوخت وساز و فعالیت های بدن نقشی غیر قابل انکار دارند و با کمک به پاکسازی و شفاف سازی خون موجب تقویت سیستم ایمنی بدن و همچنین به دفع سموم از کلیه ها کمک می کند.
مواد مفید دیگری که از تخمیر کامبوچا حاصل می شود عبارتند از اسید گلوکورنیک، اسید گلو کونیک، اسید استیک، اسید کربنیک، اسید لاکتیک، اسید اگزالیک، اسید مالیک، اسید بوتیریک، اسید پروپیونیک، اسید آسکوربیک، اسید سوکسینیک، اسید نوکلئیک، اسید ایتاکونیک، آنتی بیوتیک، فروکتوز، ویتامین C (اسید سیتریک)، ویتامین D، ویتامین های گروه B شامل ویتامین های(۱) B1(Thiamin) ،B2(Ribovalin) ،B3&B6(Pyridoxine) ،B9(FolicAcid) و B12(Cobalamin) و آنزیم هایی از قبیل Invertase ، Amylase ، Catalase ، Saccharose و Labenzym.

همان طور که قبلا هم ذکر شد، کامبوچا یک لایه ی پلی ساکارید حاوی انواع مخمرها و باکتری‌ها است که مراحل و مسیر تخمیری آن بدین ترتیب است؛ ابتدا مخمرهای موجود در محیط کشت، قند ساکارز را شکسته، گلوکز و فروکتوز تولید می‌کنند. فروکتوز هم با ایزومریزاسیون به گلوکز تبدیل شده، در مرحله بعد این قندها به مصرف مخمرها می‌رسند و اسیدهای ارگانیک فوق از جمله اسید گلوکورونیک، اسید استیک، اسید لاکتیک، اسید گلوکونیک و غیره را تولید می‌ کنند.


(1) .Sieverset al.; Microbiology and fermentation of balance in a kombucha beverage obtained from tea fungus fermentation, Systematic and Applied Microbiology,18 , 1996, 590-594

.Mayseret al.; The yeast of spectrum of tea fungus Kombucha. Mycoses, 34, 1995, 289-295

.Toeh, A. L., Heard, G. & Cox, J.; Yeast ecology of kombucha fermentation, J. Food Micribiology, 95, 2004, 119 -126

.Steinkraus, K. H.; Indigenous Fermented Food, Tea Fungus/kombucha,  Marcel Dekker Inc. New York, 1996, 493-496

 

انرژی زای ارگانیک گرینرجی (GreenerG)

گرینرجی (GreenerG) ؛ انرژی زای ارگانیک (تحت لیسانس Pure Bioآلمان)

گرینرجی (GreenerG) اولین و تنها نوشابه انرژی زای ارگانیک در ایران می باشد که تحت لیسانس شرکت Pure Bioآلمان منطبق با الزامات قانون ارگانیک اتحادیه اروپا تولید می شود. کامپاند این نوشابه در کارخانه Pure Bio آلمان فرموله و تولید شده و در ایران توسط شرکت یکتا آراسپ شرق (نماینده انحصاری Pure Bio در منطقه خاورمیانه) در قوطی 250 سی سی بسته بندی می شود.
با توجه به اینکه تمامی نوشابه های انرژی زای موجود در بازار ایران، شیمیایی می باشند این انرژی زا فاقد مواد و افزودنی شیمیایی بوده، با طعم دلپذیر میوه ای، انرژی طبیعی و پاک، تقدیم به طرفداران محصولات سالم و ارگانیک …
ترکیبات این نوشابه عبارتند از: آب گازدار، کافئین طبیعی، عصاره گوارانـا، شکر ارگانیک، کنسانتره پرتقال ارگانیک، کنسانتره هویچ ارگانیک، کنسانتره هلو ارگانیک، اسید سیتریک، گلوکرونولاکتون، آنتی اکسیدان (اسید اسکوربیک)، شکر نیشکر، پاستوریزه شده. این نوشیدنی عاری از مواد نگهدارنده و اسانس شیمیایی می باشد. بیشترین میزان کافئین طبیعی 32 میلی گرم در 100 میلی لیتر است لذا برای مصرف کودکان، زنان باردار، مادران شیرده، افراد حساس به کافئین، بیماران قلبی و عروقی توصیه نمی شود.
تاریخ انقضاء دو سال می باشد. دارای مجوز از موسسه جهانی حلال، منطبق با الزامات قانون ارگانیک اتحادیه اروپا (EU) و تحت کنترل، بازرسی و گواهی شرکت Kiwa BCS آلمان (به نمایندگی انحصاری شرکت پارس گواه گستر).
برند GreenerGیکی دیگر از برندهای شرکت می باشد، ترکیبی از دو کلمه Green + Energyکه اشاره به انرژی پاک و سالم (ارگانیک) دارد.