تحقیقات و آثار منتشره در رابطه با کامبوچا

تا کنون تحقیقات زیادی در رابطه با کامبوجا توسط محققین علوم مختلفه در سراسر دنیا صورت گرفته که منجر به چاپ صدها مقاله و کتاب بزبانهای مختلف شده است. بعضی از این آثار در کشورهای خود بسیار مورد استقبال قرار گرفته و بعنوان پرفروش ترین کتابها شناخته شده اند، از جمله آثار گونتر فرانک آلمانی، یکی دیگر از محققین سرشناس و معروف در زمینه کامبوجا که در طی چند دهه تحقیق تعدادی اثر در این رابطه به رشته تحریر درآورده است. یکی از این آثار بین سالهای ۱۹۸۹ و ۱۹۹۵ میلادی در آلمان و آمریکا (به زبان آلمانی و انگلیسی) تحت عنوان آلمانی “Kombucha – Das Teepilz-Getrank” بعنوان پرفروش ترین کتاب (Bestseller) انتخاب گردید و تا کنون به ۳۰ زبان دنیا ترجمه شده است. تاثیر این کتاب و برپایه آن تحقیقات ثانوی محققین در آمریکا باعث توسعه تولید و فراگیر شدن آن در آمریکا از سال ۱۹۹۵ میلادی به بعد گردید.

 در سال ۱۹۶۰ میلادی پرفسور ادوارد ستادلمن آلمانی در لیست کتابشناسی خود با موضوع کامبوجا به ۲۶۰ اثر اشاره می کند. اما این تعداد در حال حاضر با توجه به آماری که شرکت آمازون بروی سایت خود نشان میدهد بیش از هفتصد جلد کتاب بزبانهای مختلف می باشد. به این تعداد کتاب باید مقالات و تحقیقات کثیر دیگری که در رابطه با کامبوجا در جراید کشورهای مختلف به طبع رسیده است را نیز اضافه نمود که به تعداد محدودی از آنها در طی این نوشته بعنوان منبع و ماخذ اشاره گردید.

کتاب ها و مقالات در مورد کامبوچا

در ادامه برخی از آثار و مقالاتی که طی سالهای اخیر در ایران بزبان فارسی بچاپ رسیده اند را برای شما جمع آوری نموده با کلیک بروی آیکون pdf فایل مربوطه امکان دانلود آنرا دارید. مطالعه این آثار و مقالات، اطلاعات نسبتا جامعی را در رابطه با نوشیدنی فراسودمند کامبوچا در اختیار شما قرار می دهد.کتاب: کومبوچا قارچ معجزه گر

نویسنده : هرالدو . تیتز
مترجم : سوسن ملکیکتاب: بیوشیمی کامبوچا

نویسنده :رضا یوسفی، مهران حبیبی رضایی، علی اکبر موسوی موحدیکتاب: چای کامبوچا(قارچ معجزه گر)اکسیر جوانی،زیبایی و سلامتی

نویسنده : مهدوی قنواتی، معصومه استکی، فخرالسادات موسویکتاب: کامبوچا قارچ معجزه گر

نوسینده : کلاوس کافمن
مترجم : ماندانا ارفعکتاب: اکسیر جوانی ؟! کامبوچا

مترجم : منور عباسیانمقاله: میزان اسید گلوکرونیک در نوشیدنی کامبوچا

نویسنده : فرانک بیگ محمدی، احمد کرباسی، زهرا بیگ محمدی
پژوهش علمی دانشگاه شیرازمقاله و کاتالوگ شرکت آراسپ

مقاله و کاتالوگ شرکت آراسپ در رابطه با کامبوچا فروودز تحت لیسانس فولکل المان و شرح مختصر خواص درمانی