(+98) 21-88775664 info@arasp.ir

مصرف مواد غذایی شیرین باعث بروز بیماری قند خون و افزایش قند خون می شود، اما برخی خوراکی ها باعث تعدیل قند خون و کاهش ریسک بیماری های ناشی از قند خون می شوند.

مقاومت در برابر خوراکی های شیرین برای بسیاری از مردم جهان بسیار دشوار است. این در شرایطی است که مصرف بیش از اندازه قند می تواند سلامت انسان را در معرض خطر قرار دهد.

بیماری دیابت و ارتباط آن با قند

بیماري دیابت، یکی از شایعترین اختلالات متابولیک است که به علت عوارض متعدد(ناتوانیهاي عمده) و مرگ و میر بالا، یکی از بزرگترین مشکلات عمده بهداشتی در جوامع بشري به شمار میآید. دیابت، اختلالی است که سرعت و توانایی بدن را در استفاده و سوخت و ساز کامل قندها کاهش می‌دهد و پیامد این مسئله، افزایش قندخون میباشد.

وقوع دیابت که یک بیماري مزمن است، وقتی حادث میشود که جزایر لانگرهانس پانکراس، انسولین تولید نمیکند و یا زمانیکه بدن نمیتواند از انسولین تولیدشده، به طور مؤثّر استفاده کند. توقف تولید انسولین یا استفاده نکردن از انسولین، هر دو باعث افزایش گلوکز در خون و عواقب ناشی از آن میشود.

 

کامبوچا یک راه‌ آسان برای مقاله با دیابت

استفاده از عوامل کاهش دهنده قند خون خوراکی، یکی از استراتژی های درمانی است که برای درمان این بیماری مزمن استفاده می‌شود. در همین راستا در چند دهه اخیر، تحقیقات گسترده اي در زمینه گیاهان دارویی و نقش آنها در درمان انواع بیماري ها از جمله دیابت انجام شده است.

کامبوچا، همزیستی انواعی از مخمرها و باکتريها است. وقتی این قارچ در چاي شیرین کشت داده می‌شود، نوعی شربت تولید میکند. جزء اصلی این شربت، از چاي سیاه تشکیل شده که محتوي میرستین است که در شرایط آزمایشگاهی، اثر لیپوژنز و انتقال گلوکز از غشاي سلولها را انجام میدهد.

در تحقیقات اخیر دانشمندان که در وب سایت doctorshealthpress نیز منتشر شده از کامبوچا به عنوان نوشیدنی محبوب تسکین دهنده عوارض دیابت یاد شده است.

نتایج مصرف یک دوره نوشیدنی کامبوچا :

  • نگهداری سطح قندخون در محدوده طبیعی
  • بهبود فشارخون بالا و کلسترول خون
  • بهبود سطح انرژی و سوخت و ساز بدن و فعالیت بهتر دستگاه گوارش
  • جلوگیری و درمان بیماری پریودنتال (افراد دارای دیابت احتمال ابتلای بیشتر به این بیماری دارند)

 

آیا مبتلان به دیابت باید در مرود تهیه کامبوچا از فروشگاه‌ها احتیاط کنند ؟

تولید تجاری این گونه محصولات ممکن است گاهی به خاطر سودجویی های خاص تجاری، دارای شرایط لازم نباشد. چنانچه این نوشیدنی دارای شکر تخمیر نشده باشد، برای مبتلایان به دیابت مضر خواهد بود.

شرکت آراسپ با بهره‌گیری از به‌روزترین تجهیزات آزمایشگاهی و بکارگیری پرسنل متخصص، از فرمولی برای تهیه این نوشیدنی فراسودمند استفاده نموده است که برای بیماران دیابتی منع مصرفی ندارد.